Skip to main content

Koktajle oczyszczające – jak je przygotować?

By 2 września 2022No Comments

Brak Ci energii, masz problemy z koncentracją bądź stan Twojej cery pozostawia wiele do życzenia? A może właśnie zmieniasz swój sposób odżywiania się na lepszy? Nasz organizm każdego dnia narażony jest na działanie szkodliwych substancji, które pochodzą z niskiej jakości pożywienia, a także z wody, powietrza czy chociażby kosmetyków i mogą przyczyniać się do pogorszenia naszego samopoczucia, wyglądu, a nawet zdrowia. Jedną z możliwości wspierania naszego ciała w usuwaniu szkodliwych substancji mogą być koktajle oczyszczające.

Jakie procesy zachodzące w organizmie mogą wspierać koktajle oczyszczające?

Przede wszystkim powinny być one tak skomponowane, by dzięki zawartości odpowiednich owoców, warzyw czy innych dodatków mogły wspierać pracę takich narządów, jak wątroba, nerki czy też jelito grube. Uzupełniając dietę o koktajle oczyszczające chodzi w głównej mierze bowiem o to, by dostarczać do organizmu takie witaminy, minerały i inne składniki odżywcze, które wpływają na proces trawienia, a także usuwania z naszego organizmu toksyn oraz tzw. “wolnych rodników”.

Jak przygotowywać koktajle oczyszczające?

Napoje z owoców i warzyw dobrze pić krótko po zblendowaniu, aby dostarczyć do organizmu możliwie jak największą dawkę witamin i innych substancji odżywczych. Jeśli chcemy więc móc pić nasze koktajle oczyszczające poza domem, z pomocą może przyjść bezprzewodowy blender, taki jak np. BlendyGo.

Przygotowując tego typu napoje warto pamiętać też o tym, żeby przed zblendowaniem nie obierać, a wyłącznie dobrze umyć owoce oraz warzywa. To właśnie w skórkach znajduje się najwięcej błonnika, który jest niezwykle istotny dla procesu trawienia. Poza tym jego cennym źródłem są nie tylko brokuł, zielony groszek czy seler naciowy, lecz także orzechy, płatki oraz otręby, które także możemy zmiksować. Chcąc wesprzeć organizm dodatkowo w walce z toksynami oraz wolnymi rodnikami, możemy sięgać ponadto po składniki bogate w przeciwutleniacze, takie jak chociażby cytrusy, szpinak oraz pietruszka.

Leave a Reply