Skip to main content
Bez kategorii

Jak myć blender?

By 13 kwietnia 202316 grudnia, 2023No Comments

Możliwość przyrządzania świeżych koktajli owocowo-warzywnych w praktycznie dowolnym miejscu to jeden z najistotniejszych atutów bezprzewodowego blendera BlendyGo. Jak jednak zadbać o niego, żeby nie stępić ostrzy i jednocześnie mieć pewność, że kolejny napój przygotowywać będziemy w naprawdę czystym urządzeniu? Nic prostszego! Mycie blendera kielichowego, czyli dokładnie takiego jak nasz przenośny model, nie wymaga ani specjalistycznych środków ani posiadania wymyślnych akcesoriów.

Jak prawidłowo myć blender?

Wbrew pozorom, aby dokładnie go wyczyścić, nie potrzebujemy niczego, czego nie znajdziemy w każdej kuchni. Po wypiciu swojego ulubionego koktajlu, urządzenie wyczyści się tak naprawdę bez większej pomocy z naszej strony. Wystarczy, że wlejemy do kielicha wodę, dodamy kilka kropel płynu do naczyń i uruchomimy urządzenie na jakieś 10-20 sekund. Należy zwrócić przy tym jedynie uwagę na to, by nie napełniać pojemnika po same brzegi. Na koniec wystarczy wylać znajdujący się w kielichu płyn i opłukać go pod bieżącą wodą tak, by pozbyć się ewentualnych pozostałości płynu do naczyń.

Jeżeli jednak koktajl przyrządzaliśmy w miejscu, w którym nie mogliśmy sobie pozwolić na umycie blendera, a do domu wróciliśmy dopiero po kilku godzinach po jego wypiciu, warto najpierw zalać kielich wodą i odstawić go na chwilę do namoczenia. Zyskujemy wtedy pewność, że w trakcie czyszczenia usunięte zostaną nawet najbardziej zaschnięte resztki napoju.

Mydło zamiast płynu do naczyń

Będąc poza domem często dużo łatwiej będzie nam o mydło w płynie niż o kilka kropel płynu do naczyń. Poza tym mydło jest dużo delikatniejszym detergentem niż płyn do naczyń, co ma szczególne znaczenie w przypadku ostrzy.

Sam sposób mycia blendera z pomocą mydła w płynie nie różni się w zasadzie niczym od czyszczenia go z użyciem płynu do naczyń. Wystarczy więc wlać do urządzenia wodę, dodać trochę mydła do rąk, uruchomić na chwilę sprzęt i na koniec opłukać kielich pod kranem. To naprawdę skuteczny i szybki sposób na wyczyszczenie sprzętu bez dostępu do kuchni!

Leave a Reply