Skip to main content
Bez kategorii

Top 10 Produktów na wzrost i poprawę stanu włosów

By 31 stycznia 202316 grudnia, 2023No Comments

Każdy z nas marzy o pięknych i zdrowych włosach. Co ciekawe, twoje włosy rosną około 1,25 cm miesięcznie i 15 cm rocznie. To, jak szybko rośną, zależy w głównej mierze od takich czynników, jak wiek, zdrowie, genetyka i dieta.

Chociaż nie masz wpływu na takie czynniki jak wiek i genetyka, dieta jest jedną z rzeczy, nad którymi masz kontrolę. W rzeczywistości stosowanie diety pozbawionej odpowiednich składników odżywczych może prowadzić do wypadania włosów lub ich osłabienia.

Zbilansowana dieta z odpowiednimi składnikami odżywczymi może pomóc we wzroście twoich włosów, szczególnie jeśli doświadczasz wypadania włosów z powodu złego odżywiania.

Co jeść by poprawić kondycję i wzrost włosów?

1. Jajka

Jajka są doskonałym źródłem białka i biotyny, dwóch składników odżywczych, które mogą sprzyjać wzrostowi włosów.

Jedzenie odpowiedniej ilości białka jest ważne dla wzrostu włosów, ponieważ mieszki włosowe składają się głównie z białka. Wykazano, że jego brak w diecie sprzyja wypadaniu włosów.

Biotyna jest niezbędna do produkcji białka włosów zwanego keratyną, dlatego suplementy biotyny są często sprzedawane na porost włosów. Badania wykazały również, że spożywanie większej ilości biotyny może pomóc poprawić wzrost włosów u osób z jej niedoborem.

Jajka są również doskonałym źródłem cynku, selenu i innych zdrowych dla włosów składników odżywczych. To sprawia, że są one jednym z najlepszych pokarmów do spożycia dla utrzymania optymalnego stanu twoich włosów.

2. Jagody

Jagody są pełne korzystnych związków i witamin, które mogą sprzyjać wzrostowi włosów. Zawierają witaminę C, która ma silne właściwości przeciwutleniające.

Przeciwutleniacze mogą pomóc chronić mieszki włosowe przed uszkodzeniami spowodowanymi przez szkodliwe cząsteczki zwane wolnymi rodnikami. Te cząsteczki istnieją naturalnie w ciele i środowisku. Ponadto organizm wykorzystuje witaminę C do produkcji kolagenu, białka, które pomaga wzmocnić włosy, zapobiegając ich łamliwości i rozdwajaniu.

3. Szpinak

Szpinak to zdrowe, zielone warzywo, które jest bogate w korzystne składniki odżywcze, takie jak kwas foliowy, żelazo oraz witaminy A i C, z których wszystkie mogą sprzyjać wzrostowi włosów.

Witamina A pomaga gruczołom skóry wytwarzać sebum, czyli oleistą substancję pomagającą nawilżyć skórę głowy, aby zachować zdrowe włosy.

Szpinak jest również doskonałym roślinnym źródłem żelaza , które jest niezbędne do wzrostu włosów. Żelazo pomaga czerwonym krwinkom przenosić tlen w całym ciele, aby napędzać metabolizm oraz wspomagać ich wzrost i kondycję.

Jeśli nie lubisz szpinaku, łatwo możesz przemycić go do swojej diety za pomocą koktajli. W tym celu może okazać się pomocny blender bezprzewodowy BlendyGo.

4. Ryby

Ryby bogate w tłuszcze, takie jak łosoś , śledź i makrela, zawierają składniki odżywcze, które mogą sprzyjać wzrostowi włosów. Są doskonałym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3, które pozytywnie wpływają na nasze włosy. 

Badanie przeprowadzone na 120 kobietach wykazało, że przyjmowanie suplementu zawierającego kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6 oraz przeciwutleniacze zmniejszało wypadanie włosów i zwiększało gęstość włosów.

Ryby bogate w tłuszcze są również doskonałym źródłem białka, selenu, witaminy D3 i witamin z grupy B, składników odżywczych, które mogą pozytywnie wpłynąć na kondycję i stan naszych włosów.

5. Awokado

Awokado to pyszne, pożywne i doskonałe źródło zdrowych tłuszczów. Jest również doskonałym źródłem witaminy E, która sprzyja wzrostowi włosów. Jedno średnie awokado (około 200 gramów) zapewnia 21% dziennego zapotrzebowania na witaminę E. Podobnie jak witamina C, witamina E jest przeciwutleniaczem, który pomaga zwalczyć stres oksydacyjny poprzez neutralizację wolnych rodników.

Witamina E chroni również skórę głowy, przed stresem oksydacyjnym i uszkodzeniami. Uszkodzona skóra może powodować, że nasze włosy będą rosły o wiele słabsze i bardziej podatne na łamanie.

6. Orzechy

Orzechy są smaczne i zawierają różnorodne składniki odżywcze, które mogą sprzyjać wzrostowi włosów. Zapewniają szeroką bazę witamin z grupy B i E, cynku i niezbędnych kwasów tłuszczowych. Niedobór któregokolwiek z tych składników odżywczych jest związany z wypadaniem włosów.

7. Słodka papryka

Słodka papryka jest doskonałym źródłem witaminy C, która może wspomagać porost włosów. Jedna żółta papryka dostarcza prawie 5,5 razy więcej witaminy C niż pomarańcza.

Witamina C pomaga w produkcji kolagenu, co prowadzi do wzmocnienia włosów. Jest również silnym przeciwutleniaczem, który może chronić pasma włosów przed stresem oksydacyjnym.

Co więcej, słodka papryka jest również doskonałym źródłem witaminy A. Ta witamina pomaga przyspieszyć wzrost włosów, jednocześnie stymulując produkcję sebum, zachowując zdrowe i mocne włosy.

8. Krewetki

Krewetki to popularne skorupiaki bogate w wiele składników odżywczych, które mogą sprzyjać wzrostowi włosów. Są doskonałym źródłem białka, witamin z grupy B, cynku, żelaza i witaminy D. Porcja krewetek (około 100g) zapewnia 38% dziennego zapotrzebowania na witaminę D.

Pomimo bardzo niskiej zawartości tłuszczu krewetki dostarczają również niewielką ilość kwasów tłuszczowych omega-3. Dieta bogata w te kwasy tłuszczowe pozytywnie wpływa na jakość i wzrost naszych włosów.

9. Mięso

Mięso jest podstawą diety wielu ludzi i jest bogate w składniki odżywcze, które mogą sprzyjać wzrostowi włosów. Białko zawarte w mięsie pomaga naszym włosom rosnąć oraz wzmacnia mieszki włosowe. 

Zwłaszcza czerwone mięso jest bogate w łatwo przyswajalne żelazo. Minerał ten pomaga czerwonym krwinkom dostarczać tlen do wszystkich komórek w ciele, w tym do mieszków włosowych.

10. Fasola

Fasola jest doskonałym roślinnym źródłem białka, niezbędnym do wzrostu włosów. Jest dobrym źródłem cynku, który wspomaga wzrost włosów i ich cykl naprawczy. 100 gramów fasoli zapewnia 7% dziennego zapotrzebowania na cynk.

Dostarczają także wielu innych zdrowych dla włosów składników odżywczych, w tym żelaza, biotyny i kwasu foliowego.

A inne źródła?

Warto również pamiętać, że warzywa są również niezbędne w naszej diecie. Jeśli nie jesteście ich zwolennikami lub chcielibyście spożywać jej w przystępny sposób polecamy Wam nasz suplement, który jest bogaty w witaminy i składniki odżywcze potrzebne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Jednym ze składników jest właśnie szpinak, który pozytywnie wpływa na wzrost i kondycję naszych włosów. Dzięki naszemu suplementowi można przygotować pełnowartościowy koktajl jako wzbogacenie naszej diety. Po więcej informacji zapraszamy na stronę produktu lub wystarczy kliknąć tutaj.

Leave a Reply