Skip to main content
Bez kategorii

Dieta z Zielonymi Koktajlami – 7 Korzyści – Detox i oczyszczanie organizmu

By 16 grudnia 202229 sierpnia, 2023No Comments

Jeśli szukasz smacznego i pożywnego napoju, spróbuj wypić zielony koktajl. Zielone napoje zawierają składniki, które są niezbędne dla poprawy zdrowia, wspierają odporność i poprawiają metabolizm . Poniżej pokażemy w jaki sposób zielone koktajle mogą poprawić swoje zdrowie.

Pomagają naturalnie schudnąć.

Jednym ze skutecznych sposobów, aby schudnąć jest picie zielonych koktajli. Dostarczają one minerały, witaminy, błonnik i wartości odżywcze, które są potrzebne do utraty wagi skutecznie, bezpiecznie oraz szybko.

Są bogate w przeciwutleniacze.

Zielone koktajle zawierają wysoki poziom fitoskładników i przeciwutleniaczy. Te naturalne substancje są ważne dla utrzymania optymalnej kondycji i zdrowia. Ze względu na obecność fitoskładników i przeciwutleniaczy w zielonych napojach, Twoje ciało jest chronione przed chorobami.

Zawierają dużo błonnika.

Zmiksowane koktajle są bardziej odżywcze niż soki warzywne czy owocowe, ze względu na ich wysoką zawartość błonnika. Całe warzywa i owoce używane w smoothies są bogate w składniki odżywcze i błonnik. Błonnik jest dobry dla jelita grubego i niezbędny do łatwego trawienia żywności. Dlatego też zielone koktajle są uważane za zdrowsze w porównaniu z zielonymi sokami.

Poprawiają koncentrację i jasność umysłu.

Zdrowa dieta może zwiększyć koncentrację i jasność umysłu. Zielone koktajle są zdrową alternatywą dla kawy, więc dobrym pomysłem jest wypicie pysznego koktajlu rano.. Ponieważ nie zawierają kofeiny, napoje te mogą zapewnić większą energię i czujność. Mogą również zmniejszyć nerwowość i niepokój.

Zmniejszają apetyt.

Zielone koktajle mogą znacząco pomóc w zmniejszeniu apetytu na tłuszcze, sól, niezdrowe słodycze i fast foody. Gdy regularnie będziesz pić koktajle zaczniesz chcieć jeść więcej zieleni, warzyw i owoców zamiast niezdrowej żywności. Zawarty w nich błonnik sprawi, że napełnią cię one na długo. Znacznie dłużej nie będziesz odczuwać głodu niż po ,,szybkiej’’ przekąsce.

Pomagają zwiększyć spożycie warzyw i owoców.

Według American Cancer Society, jedzenie 5 do 9 porcji warzyw i owoców dziennie może zapobiec rozwojowi raka lub innych chorób. Większość ludzi nie lubi smaku warzyw, więc rzadko je spożywa. Jednak picie zimnej szklanki zielonego koktajlu może być dla nas bardzo korzystne. Najwygodniejszym i najszybszym sposobem spożywania warzyw jest jedzenie ich z owocami. Jest to możliwe, gdy przygotowujesz pożywny zielony smoothie, ponieważ owoce, których używasz maskują smak warzyw. Tak więc, nawet jeśli twój koktajl może smakować jak truskawka, banan, mango lub ananas, nadal spożywasz zdrowe ilości pomidorów, marchwi, jarmużu, szpinaku i innych rodzajów warzyw.

Są one dobre dla Twojej skóry.

Kiedy jemy zdrową żywność, mamy jaśniejszą i bardziej rozświetloną skórę. Ponieważ są one dobrym źródłem błonnika, zielone koktajle umożliwiają pozbycie się toksyn z organizmu. To wyjaśnia, dlaczego masz zdrową i promienną skórę, kiedy regularnie pijesz smoothies.

Przygotowanie koktajli

Dla każdego z tych przepisów umieść wszystkie składniki w szybkim blenderze i mieszaj przez około 30-45 sekund do gładkiej konsystencji. Idealnym rozwiązaniem w kwestii wygody jest używanie blendera BlendyGo – przenośnej butelki o dużej mocy, którą możesz naładować i zabrać ze sobą np. do pracy czy szkoły. Bateria starcza na wykonanie aż 20 koktajli.

Leave a Reply